منوی اصلی
 
  آمار سايت
مهمان : 41
اعضا عضو سایت : 3
اعضا آنلاین : 0
امروز : 96
ديروز : 392
ماه : 0
 
تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395     |     کد : 1037

استاندار آذربایجان‌شرقی: اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی به میزبانی تبریز/ انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام مکمل پایتخت فرش جهان

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: 15 تیر سال آینده اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی و نمایشگاه فرش دستباف در تبریز برگزار می‌شود

شهریار نیوز: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: 15 تیر سال آینده اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی و نمایشگاه فرش دستباف در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش شهریار، اسماعیل جبارزاده در جلسه ستاد حمایت از صنعت فرش استان اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی یکی از قطب‌های تولیدی فرش دستباف است و باید بی‌توجهی سنوات قبل نسبت به هنر و صنایع دستی فرش را جبران کنیم.

وی با انتقاد از گرایش برخی از افراد در گذشته به بافت ماشینی فرش و تضعیف هنر صنعت فرش دستباف توضیح داد: هر قدر بتوانیم اقلام طبیعی را وارد زندگی مردم کنیم به سلامت افراد کمک کرده‌ایم و این اقدام گامی برای توسعه اقتصادی جامعه است.

جبارزاده با بیان اینکه هر قالی فرشی که صادر می‌شود پیامی هنری است، افزود: طرح، نقشه و رنگی که قالی آذربایجان دارد پیام آور صلح و دوستی و محبت است که از ایران اسلامی به کشورهای مقصد و بازارهای جهانی صادر می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: حمایت از فرش دستباف جزو وظایف و تکالیف مهم و مستمر ما است و خوشحالیم از اینکه از بدو ورود به استان یکی از اهداف و شعارهای خود را حمایت تمام و کمال از هنر صنعت فرش قرار دادیم.

 وی با بیان اینکه بازار فرش امسال تبریز بسیار متفاوت از سال‌های گذشته است و رکود سال‌های گذشته را پشت سر گذاشته‌ایم و کم کم به سمت رونق و تصرف بازارهای بین‌المللی نزدیک می‌شویم، افزود: تحقق توافق برجام یکی از موانع عمده صادرات فرش را که عدم توافقات مناسب با دنیای بین‌الملل بود، رفع کرد.

این مسئول یادآور شد: امروز مقدمات حضور قدرتمند در بازار جهانی فرش دستباف فراهم است و در سه سال گذشته اقداماتی که برای معرفی تبریز به عنوان پایتخت فرش دستباف صورت گرفته برابر با همه سال‌های گذشته است و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت فرش جهان افتخار بزرگی است.

جبارزاده تصریح کرد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 نیز مکمل عنوان تبریز پایتخت فرش جهان بوده و حال نوبت بخش خصوصی است که وارد عرصه شده و از فرصت‌های به وجود آمده نهایت استفاده را به عمل آورد.

 

سال 96 سال رونق فرش/بخش قابل توجهی از فرش‌های موجود در بازار معیوب هستند/باید تلاش کنیم به هر ایرانی در هر استانی یک فرش بافت تبریز و استان بفروشیم

استاندار آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: شعار ما برای سال 96 در زمینه فرش این است که سال جدید را سال رونق تولید فرش می‌دانیم و معتقدیم هر قدر تولید قدرتمندی داشته باشیم در زمینه صادرات نیز توفیقات بیشتری حاصل می‌کنیم.

وی همچنین بر لزوم تامین سلیقه بازارهای جهانی در بافت فرش تاکید کرد و گفت: امروز مشتری تعیین می‌کند که ما چه فرشی را ببافیم و کارخانجاتی موفق هستند که در ابتدا سفارش گرفته و سپس به تولید می‌پردازند.

این مسئول با بیان اینکه بخش قابل توجهی از فرش‌های موجود در بازار معیوب هستند و نیاز به دارکشی و اصلاح اشکالات بافنده دارند و انتظار می‌رود ایرادات فنی بافت فرش به دقت رفع شود، افزود: باید تلاش کنیم به هر ایرانی در هر استانی یک فرش بافت تبریز و استان بفروشیم و در خانه هر ایرانی اثری از هنرمندان صنایع دستی استان موجود باشد.

جبارزاده 15 تیر سال جدید را روز برگزاری اجلاس شهرداران جهانی صنایع دستی و نمایشگاه فرش دستباف در تبریز اعلام کرد و گفت: باید این موضوع در تقویم نمایشگاهی استان لحاظ می‌شود.


مدیر سایت
نوشته شده در   چهارشنبه 25 اسفند 1395  ساعت  09   توسط   مدیر سایت    تعداد بازدید  99
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان گردشگری تبریز می باشد.
Powered By : ITShams.ir