منوی اصلی
 
 
مهمان : 1
اعضا عضو سایت : 2
اعضا آنلاین : 0
امروز : 69
ديروز : 120
ماه : 3214
 
  امروز
دوشنبه
تير 1397
4
قمری:10 شوال 1439

میلادی:25 ژوئن 2018
 
تاریخ : جمعه 11 فروردين 1396     |     کد : 1051

گزارش بازدید بولتن از موزه کبریت تبریز

بازدید از موزه کبریت تبریز

گزارش بازدید بولتن از موزه کبریت تبریزصبح روز سه شنبه هشتم فروردین ۹۶ در هوای نسبتا بادی تبریز راهی چهارراه منصور شدیم.
طبق معمول همیشه عادت داریم ( دارم !! ) که زودتر از موقع در محل باشیم تا هماهنگی های نهایی را صورت داده باشیم.
خوشبختانه برنامه با استقبال زیادی همراه بود و دوستانی حتی قبل از من ( تقریا نیم ساعت زودتر از موعد مقرر ) در محل حضور داشتند که از اینکه این همه به بولتن خودشان اهمیت میدهند کمال تشکر را داریم.طبق قرار قبلی راس ساعت ۱۰ با یک دستگاه اتوبوس حرکت کرده راهی موزه کبریت شدیم.
ماکت کبریت بزرگ ، تقریبا ده متری مانده به ورودی کارخانه کبریت سازی ممتاز تبریز توجه همه را به خود جلب کرد.بعد از هماهنگ شدن با نگهبانی و پیاده شدن همراهان عزیز با برخورد گرم و صمیمی و مهمان نوازانه مسئول ارتباطات کارخانه جناب آقای به نیا ،جناب آقای محرر زاده و جناب آقای نصیری و سایر مسولان روبرو شدیم .
( که بی نهایت ممنونیم )از آنجایی که خط تولید کارخانه بعد از تعطیلات عید استارت میخورد ، شانس بازدید از خط تولید را نداشتیم.
بنابراین جمعیت حدودا ۴۰ نفریمان به دو قسمت تقسیم شد.
گروهی به سمت موزه کبریت رفتیم تا از آنجا بازدید داشته باشیم و گروهی به سمت سالن کنفرانس رفتند تا فیلمی را در باره کارخانه کبریت سازی از گذشته تا کنون رو ببینند و پذیرایی بشوند.
الحق که مهمان نوازان خوبی بودند 🙂و اما بخش اصلی گزارش : موزه کبریت!
موزه کبریت که به همت مدیرعامل وقت کارخانه کبریت سازی چند سالی هست در محل کارخانه کبریت سازی ممتاز بنا شده شامل کلکسیونی از کبریت ها ، عکس و شجره نامه موسس ها و نوادگان و وراث آنها ، عکسهایی از دوران های مختلف کارخانه کبریت سازی که به سلیقه روی تخته شاسی ها جا گرفتند ، یک آلبوم عکس از عکسهای قدیمی کارخانه ، ماشین های تایپ قدیمی ، تلفن ها ، دستگاه های سختی سنجی کبریت ، دستگاه های ساخت و پرس کبریت ، دستگاهی برای ساعت زدن ( مشخص کردن ساعت ورود و خروج کارگران ) ، سنگ تاسیس موزه و…… است که بسیار با سلیقه در مکانی هرچند نه چندان بزرگ اما جذاب چیده شده اند.در بدو ورود به موزه تصاویر خانواده خویلو ها که موسسان این کارخانه بودند توجه مخاطبان را جلب میکند. جناب نصیری نیز مارا از توضیحاتشان بی بهره نمیگذارند.
پس از بازدید و عکس دسته جمعی ، مسولان کارخانه باز هم بولتنی ها را شرمنده محبت خود کرده و با یادگاری هایی به ظاهر کوچک اما پر از یک دنیا مهربانی ، به بازدید کنندگان عیدی میدهند.
نگاه میکنم. همه خوشحالند و راضی .قول میگیریم و به بازدید کنندگان هم قول میدهیم که دوباره به اینجا بیاییم و این بار از خط تولید هم دیدن داشته باشیم.
کارخانه کبریت ممتاز علاوه بر کبریت در جهت کم کردن پسماند ها نیز فعالیت دارد.
بازمانده های ساخت کبریت ها تبدیل به نئوپان شده و بازمانده های دیگر نیز تبدیل به کودهای کشاورزی میشوند تا حداکثر استفاده را برده باشند.بازدید از موزه کبریت تبریز تجربه ای بس شیرین شد برای ما.
تشکر از سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز که با همراهی ها و مهر بی دریغشان همراه بولتن بودند.
تشکر از مسولان کارخانه کبریت سازی ممتاز و ستاره ممتاز تبریز که مهمان نوازی کردند و سربلندمان…..
و تشکر از همراهان بولتن که باعث میشوند هر بار به خاطر آوریم تنها نیستیم…..
آرزوی مهر و شادی و سلامتی در سال نو برای همه شما عزیزان
مدیر سایت
نوشته شده در   جمعه 11 فروردين 1396  ساعت  16:59   توسط   مدیر سایت    تعداد بازدید  329
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان گردشگری تبریز می باشد.
Powered By : ITShams.ir