منوی اصلی
 
  امروز
شنبه
بهمن 1397
27
قمری:11 جمادى الثانية 1440

میلادی:16 فوریه 2019
 
تاریخ : شنبه 1 ارديبهشت 1397     |     کد : 1218

شهردار تبریز در دیدار با خلیفه کل ارامنه:

توسعه و آبادانی شهر نیازمند مشارکت عموم شهروندان/ برگزاری باشکوه مراسم افتتاحیه تبریز 2018 با حضور رییس جمهور

شهریارنیوز: شهردار تبریز در دیدار با خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: شهرداری تبریز ضمن در نظر گرفتن پیوست فرهنگی تقویت تمام شاخصه های انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، زمینه مشارکت شهروندان با ادیان مختلف نیز فراهم آورده است .

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر با اشاره به اینکه شهرداری تبریز همواره تلاش کرده است فضای پر از آرامش و یکسان برای ادیان مختلف ایجاد کند، افزود: توسعه و آبادانی شهر نیازمند مشارکت عموم شهروندان است و این امر می تواند در اعتلای جایگاه گردشگری تبریز در سال ۲۰۱۸ بسیار موثر باشد .

وی خاطر نشان کرد: تمام اقلیت های دینی کشور با آرامش کامل و امنیت در کنار مسلمانان زندگی می کنند و شهرداری تبریز با استفاده از این ظرفیت گام های اساسی در راستای سیاست های گردشگری تبریز 2018 برداشته است .

شهین باهر همچنین با تاکید بر دستیابی به توسعه گردشگری پایدار در تبریز، تصریح کرد: مشارکت بخش خصوصی و دولتی در توسعه زیرساخت ها مانند حمل و نقل عمومی شهری، توسعه فضای سبز، نقطه عطفی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شود .

شهردار تبریز ادامه داد: محلات ارامنه نشین تبریز از قدمت زیادی برخوردارند و در این راستا شهرداری تبریز به بازسازی و احیای بافت فرسوده در این مناطق توجه ویژه ای داشته است .

همچنین خلیفه کل ارامنه آذربایجان در تبریز در این دیدار با اشاره به اینکه حضور ادیان مختلف و زندگی آنها در کنار هم زیبایی ها خاص خود را دارد، گفت: برادران مسلمان و مسیحی در کنار هم باعث تعاملات و هم افزایی های فراوانی شده اند .

گریگور چیفتچیان افزود: هر اتفاق در توسعه و آبادانی شهر مایه مباهات همگان خواهد بود و شهروندان ارامنه حتما در این مسیر مشارکت فعالی خواهند داشت .

 وی ادامه داد: همدلی و تعامل بسیار خوبی بین دوستان ارامنه و مسلمانان از دیر باز برقرار بوده است و قطعا این ارتباط و تعامل خوب در سایه اعضای شورای خلیفه گری و خلیفه کل ارامنه آذربایجان بهتر از گذشته نیز می شود .

گفتنی است در این دیدار مهندس سعید حاجی زاده مدیر کل روابط عمومی و دکتر خلیلی مدیر عامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز حضور داشتند .فرید مصدری
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان گردشگری تبریز می باشد.
Powered By : ITShams.ir