منوی اصلی
 
  امروز
سه شنبه
تير 1398
25
قمری:13 ذو القعدة 1440

میلادی:16 ژوئیه 2019
 
تاریخ : دوشنبه 7 خرداد 1397     |     کد : 1228

کار های خلاقانه در موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی اجرایی شود

علی اصغر مونسان گفت: بسیاری از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی کشورمان ظرفیت درآمدزایی دارند و باید با برنامه ریزی مناسب این درآمد صرف هزینه موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی شود.

شهریارنیوز: علی اصغر مونسان گفت: بسیاری از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی کشورمان ظرفیت درآمدزایی دارند و باید با برنامه ریزی مناسب این درآمد صرف هزینه موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی شود.
وی افزود: موزه داران خصوصی افرادی هستند که با سرمایه شخصی و علاقه مندی خود نسبت به احداث موزه اقدام کرده اند و باید بیشتر حمایت شوند.
وی افزود: فروش بلیت الکترونیک یکی از اقدامات بسیار خوبی است که آغاز شده و باید ادامه پیدا کند که از صرف هزینه برای چاپ بلیت کاغذی جلوگیری و آمار دقیق بازدید کنندگان را اعلام می کند.
معاون رئیس جمهوری تأکید کرد: جایگزینی بلیت الکترونیک باید با قوت ادامه پیدا کند و تمام موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی باید به این سمت حرکت کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: باید کار هایی انجام دهیم که جنب و جوش در شهر ها ایجاد شود و باید بتوانیم بر اساس برنامه ریزی ها و کار های خلاقانه مانند نورپردازی و نمایش های روایی بر دیواره های موزه ها و اماکن تاریخی( تری دی مپینگ)، موزه ها را به علاقه مندان معرفی کنیم تا تعداد بازدید کنندگان از موزه ها افزایش یابد.
 


فرید مصدری
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان گردشگری تبریز می باشد.
Powered By : ITShams.ir