منوی اصلی
 
  امروز
سه شنبه
آذر 1397
27
قمری:11 ربيع الثاني 1440

میلادی:18 دسامبر 2018
 
تاریخ : دوشنبه 7 خرداد 1397     |     کد : 1228

کار های خلاقانه در موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی اجرایی شود

علی اصغر مونسان گفت: بسیاری از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی کشورمان ظرفیت درآمدزایی دارند و باید با برنامه ریزی مناسب این درآمد صرف هزینه موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی شود.

شهریارنیوز: علی اصغر مونسان گفت: بسیاری از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی کشورمان ظرفیت درآمدزایی دارند و باید با برنامه ریزی مناسب این درآمد صرف هزینه موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی شود.
وی افزود: موزه داران خصوصی افرادی هستند که با سرمایه شخصی و علاقه مندی خود نسبت به احداث موزه اقدام کرده اند و باید بیشتر حمایت شوند.
وی افزود: فروش بلیت الکترونیک یکی از اقدامات بسیار خوبی است که آغاز شده و باید ادامه پیدا کند که از صرف هزینه برای چاپ بلیت کاغذی جلوگیری و آمار دقیق بازدید کنندگان را اعلام می کند.
معاون رئیس جمهوری تأکید کرد: جایگزینی بلیت الکترونیک باید با قوت ادامه پیدا کند و تمام موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی باید به این سمت حرکت کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: باید کار هایی انجام دهیم که جنب و جوش در شهر ها ایجاد شود و باید بتوانیم بر اساس برنامه ریزی ها و کار های خلاقانه مانند نورپردازی و نمایش های روایی بر دیواره های موزه ها و اماکن تاریخی( تری دی مپینگ)، موزه ها را به علاقه مندان معرفی کنیم تا تعداد بازدید کنندگان از موزه ها افزایش یابد.
 


فرید مصدری
نوشته شده در   دوشنبه 7 خرداد 1397  ساعت  09:31   توسط   فرید مصدری    تعداد بازدید  165
ویرایش شده در دوشنبه 7 خرداد 1397 ساعت 09:51 توسط فرید مصدری
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان گردشگری تبریز می باشد.
Powered By : ITShams.ir