منوی اصلی
 
  امروز
دوشنبه
مرداد 1398
28
قمری:18 ذو الحجة 1440

میلادی:19 اوت 2019
 
تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397     |     کد : 1248

مونسان در دیدار با 4 نماینده مجلس تأکید کرد

ثبت جهانی شهرهای صنایع‌دستی عامل مهمی برای رونق این حوزه در بازارهای جهانی

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: ثبت جهانی شهرهای صنایع‌دستی کشور، عاملی مهم برای شناساندن هنر کم‌نظیر فعالان این حوزه و کمک به رونق این حوزه در بازارهای جهانی است.

به‌گزارش شهریار به نقل از میراث‌آریا، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با چهار نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ظرفیت منحصربه‌فرد سازمان متبوع خود در ایجاد اشتغال مولد، گفت: توجه به صنایع‌دستی شهرهای مختلف و اشتغال‌زایی در این عرصه یکی از محورهای مهم فعالیت‌های سازمان میراث‌فرهنگی است که به‌صورت مستمر پیگیری می‌شود.

او افزود: ثبت ملی شهرهای صنایع‌دستی در گام اول و ثبت جهانی شهرهایی که این قابلیت را دارا هستند در گام‌های بعدی، عاملی مهم برای شناساندن هنر کم‌نظیر فعالان صنایع‌دستی و کمک به رونق این حوزه در بازارهای جهانی است و سازمان میراث‌فرهنگی با اتکا به این توانمندی‌ها و داشته‌های منحصربه‌فرد تاکنون در ثبت جهانی برخی شهرهای صنایع‌دستی توانسته موفقیت‌های خوبی را کسب کند، موفقیت‌هایی که برای شهرهای دیگر نیز در دست انجام است و تداوم خواهد داشت.

مونسان با اشاره به همکاری نزدیک این سازمان با شورای جهانی صنایع‌دستی برای ثبت جهانی شهرهای صنایع‌دستی، خاطرنشان کرد: ثبت جهانی این شهرها به‌منزله اقتدار جمهوری اسلامی در شناساندن هنر مردمان کشورمان به جامعه جهانی است و این اقدامات در شرایطی در حال انجام است که ایران توانسته گوی سبقت را از بسیاری از کشورها در این عرصه برباید.

مونسان  برپایی نمایشگاه‌های بزرگ صنایع‌دستی در شهرها و استان‌های مختلف را یکی از راهکارهای اثربخش برای پویایی و رونق هرچه  بیشتر این حوزه برشمرد و افزود: توسعه این نمایشگاه‌ها در دستور کار سازمان میراث‌فرهنگی قرار دارد و نمایندگان مجلس با توجه بیشتر به سازمان میراث‌فرهنگی در فصل بودجه می‌توانند یاری‌رسان فعالیت‌های سازمان و درنتیجه اشتغال‌زایی برای جوامع محلی باشند.

در این نشست، رحیم زارع نایب‌رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، با قدردانی از فعالیت‌های این سازمان برای طی مراحل قانونی برای ثبت جهانی شهر آباده به‌عنوان شهر جهانی منبت، گفت: هم‌اکنون در این شهر شور همگانی برای رسیدن به ثبت جهانی وجود دارد، این مهم باعث همکاری نزدیک میان مسئولان استانی و کشوری شده است.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید افزود: با توجه به بازدید رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی از این شهر امیدواریم این ثبت جهانی هرچه زودتر انجام شود.

او ادامه داد: حوزه صنایع‌دستی قابلیت اشتغال برای  اقشاری نظیر زنان سرپرست خانوار را نیز داراست و از این طریق می‌توان به اقتصاد خانوارها در شهرهای مختلف کمک کرد که آباده به‌عنوان یک مثال قابل‌توجه می‌تواند مدل موفقی برای اهتمام جدی به این عرصه باشد.

 


مدیر سایت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان گردشگری تبریز می باشد.
Powered By : ITShams.ir