منوی اصلی
 
  امروز
سه شنبه
تير 1398
25
قمری:13 ذو القعدة 1440

میلادی:16 ژوئیه 2019
 
تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397     |     کد : 1251

شهردار تبریز در جنت الحسین(ع):

​​​​​​​خدمت به زائرین حسینی افتخار شهرداری تبریز است

شهردار تبریز همزمان با شب اربعین در موکب جنت الحسین(ع) شهرداری تبریز در کربلا معلی حضور یافت و با خادمین این موکب دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر با حضور در این موکب، ضمن دیدار و تشکر از فعالیت های شبانه روزی خادمین زوار اربعین گفت: خدمت به زوار حرم امام حسین(ع) که در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کرده اند، افتخاری بزرگ برای شهرداری و کارکنان آن است.

وی تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا این مراسم باشکوه به نحو احسنت اجرا شود و زائرین هیچ مشکلی برای حضور در مراسم زیارت اربعین نداشته باشند.

شهین باهر در ادامه تاکید کرد: تلاش همه پرسنل شهرداری که در این مجموعه خدمت می کنند باید بی منت و برای رضای خداوند باشد که قطعا همینطور است.

وی خدمت در این مراسم را یک توفیق الهی دانست و اظهار داشت: پرسنلی که در این مراسم به عنوان خادم حضور یافته اند باید شاکر نعمت خادمی زوار اربعین باشند.

شهردار تبریز در این بازدید در مراسم عزاداری موکب که عمدتا با حضور شهروندان تبریزی و آذربایجانی هایی که در پیاده روی اربعین حضور دارند، شرکت کرد. او همچنین با حضور در بخش های مختلف موکب، در توزیع مواد غذایی بین زائرین، مشارکت نمود. ایرج شهین باهر ضمن گفتگو با زوار اسکان داده شده در این موکب، در جریان وضعیت خدمت رسانی قرار گرفت.

موکب جنت الحسین(ع) شهرداری تبریز با حضور ۴۰ خادم از پرسنل شهرداری تبریز کار خود را از  ۲۹ مهر آغاز و تا ۱۰ آبان ماه به فعالیت خود ادامه خواهد داد. این موکب روزانه پذیرای ۳۰ هزار زائر اربعین بوده و به زوار خدمات مختلفی از جمله خدمات درمانی، بهداشت فردی، اسکان و پذیرایی، ارائه غذای گرم و سرد، پاسخ به سوالات شرعی و نیز فعالیت های فرهنگی از جمله توزیع جزوات مذهبی تبلیغی، غرفه نقاشی کودکان ارائه می کند. همچنین این موکب روزانه بیش از هشت هزار نفر را برای اسکان پذیرش می کند.

در قالب ستاد تبریز ۲۰۱۸ شهرداری تبریز نیز اقداماتی همچون بنرهای معرفی کلانشهر تبریز از مرز مهران تا کربلای معلی و توزیع تیشرت و کلاه با آرم تبریز ۲۰۱۸ بین زائرین انجام می شود.

با هماهنگی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز کتابچه ای شامل معرفی اماکن زیارتی عراق، فضائل و آداب زیارت، رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در سفر، توصیه های امدادی به منظور راهنمایی زائران اربعین حسینی طراحی و چاپ و در موکب جنت الحسین(ع) درحال توزیع می شود.

برنامه‌های خدماتی که شهرداری تبریز در مناسبت‌های مختلف مذهبی به‌خصوص اربعین حسینی، در این شهر از سال های گذشته ارائه می‌داد، به امضای تفاهم‌نامه خواهرخواندگی دو شهر تبریز و کربلا انجامید و این دو شهر از ۱۹ آبان ۱۳۹۵ با یکدیگر قرارداد خواهر خواندگی امضا کردند. این اقدام فرصتی ارزشمندی در توسعه ارتباطات شهروندی ایران و عراق ایجاد کرده است.


مدیر سایت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان گردشگری تبریز می باشد.
Powered By : ITShams.ir