تاریخ : چهارشنبه 22 مرداد 1393
کد 263

بازدیدرئیس دیوان محاسبات کل کشور از کاخ موزه شهر و شهرداری تبریز

رئیس دیوان محاسبات کل کشور و هیئت همراه از کاخ موزه شهر و شهرداری تبریز بازدید کردند.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور و هیئت همراه از کاخ موزه شهر و شهرداری تبریز بازدید کردند. در این بازدید پاکزاد؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان‌شرقی و خلیلی؛ سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز نیز حضور داشتند.


دکتر رحیمی از تالارها و نقاط مختلف اولین موزه شهر و شهرداری‌های کشور بازدید کردند که عبارتند از : تالار شهردار، (که به معرفی خدمات و افتخارات شهردار تبریز و دیگر شهرداران خدوم تاریخ تبریز می‌پردازد.)تالار فرش، (که در این تالار فرش‌ها و قالی‌هایی با قدمت ۱۱۰ سال به نمایش گذاشته شده‌اند. ۱۲ تخته فرش موجود در این مجموعه مربوط به فرش‌هایی است که از زمان تأسیس عمارت شهرداری تبریز تا سال ۱۳۲۰ به دستور ارفع‌الملک جلیلی بافته شده و به اتمام رسیده‌است.) تالار اسناد ( در این تالار اشیاء، آثار و اسناد قدیمی مربوط به بلدیه تبریز، هدایای مقام‌ها و شخصیت‌های خارجی به شهرداران، کتب خطی و آثار هنری، اسناد اداری و مالی، جام‌های قهرمانی باشگاه شهرداری تبریز، چینی آلات، سفرنامه‌های نوشته شده درباره تبریز، تجهیزات، امکانات و اسناد مربوطه به شهر نخستین‌ها با همکاری شهرداری تبریز و برخی از شهروندان تبریزی جمع آوری و در معرض دید قرار گرفته‌است).
در ادامه سرپرست سازمان توسعه گردشگری ضمن خیرمقدم، توضیحات لازم را در خصوص فعالیت‌های شهرداری تبریز در حوزه تاریخی، فرهنگی و گردشگری ارائه نمود و کارشناسان مختلف موزه توضیحات تخصصی را در ارتباط با اشیاء به نمایش گذاشته شده ارائه نمودند.


دکتر رحیمی با ابراز خرسندی از حضور در کاخ موزه شهرداری در خصوص تالار فرش گفت: وجود فرش‌های این موزه نشانه اوج هنر و سلیقه مردمان این سرزمین کهن است که موجب غرور و افتخار است، نگهداری این آثار وظیفه همگان است.

و در پایان دفتر یادبود اولین موزه شهرداری‌های ایران را امضاء نمودند.