تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1398
کد 1320

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز عنوان کرد:

پیست‌های اسکی اطراف تبریز، ظرفیتی برای گردشگری زمستانه

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز گفت: اقدامات گردشگری در تبریز با پایان فصل تابستان به انتها نرسیده و می توان از ظرفیتی مثل وجود دو پیست اسکی در اطراف شهر برای رونق گردشگری بهره گرفت.

به گزارش سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز به نقل از  شهریار، رضا خلیلی در گفتگو با برنامه تلویزیونی تبریزیم با بیان اینکه در بحث اکوتوریسم جذابیت‌های فراوانی در تبریز وجود دارد، اظهار داشت: تبریز تنها شهری در ایران است که در نزدیکی آن دو پیست اسکی وجود دارد که باید برای آنها برنامه داشته باشیم.

 

خلیلی افزود: تبریز قابلیت‌های منحصربه‌فردی مثل وجود ۲ کویر قوم تپه و کویر هریس در اطراف خود دارد. هر چند امروز کویر قوم تپه بر اساس بهره برداری های غیر مجاز رو به نابودی است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت گردشگری تبریز در ایام تابستان، گفت: بیشترین مکان مورد بازدید در تابستان امسال موزه شهر و شهرداری بود که در زمان اوج پیک گردشگر ۸۰۰ نفر گردشگر روزانه از این مکان بازدید کرده اند.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز یادآور شد: ۱۵۲ هزار نفر ساعت تابستان امسال از خدمات اتوبوس‌های تبریز گردی ارائه خدمات داشته اند و تعداد ۱۵ اتوبوس و گاهی ۳۰ دستگاه به طور دو شیفته فعالیت داشته اند.

خلیلی از موضوع اتوبوس های گردشگری به عنوان برندی برای گردشگری تبریز یاد کرده و افزود: گردشگران پس از برگشت به شهر خودشان از این خدمات تعریف می کنند و هر گردشگری وارد شهر می شود در ابتدا سراغ این اتوبوس ها و مسیرها را می گیرد.

او همچنین از گسترش موزه های موضوعی در تبریز خبر داده و گفت: به عنوان موزه فوتبال تبریز تابستان امسال به عنوان نخستین موزه فوتبال به محلی مناسب تر جابه‌جا شد تا ظرفیتی برای گردشگری تبریز ایجاد کند.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در پایان خاطرنشان کرد: در کنار آثار تاریخی و موزه ها باید مراکز تفریحی نیز در تبریز افزایش یابد تا مدت زمان حضور گردشگر در شهرمان افزایش یابد.