تاریخ : پنجشنبه 27 شهريور 1399
کد 1374

همزمان با روز ملی شعر و ادب فارسی انجام شد

بازدید جمعی از مدیران شهرداری و اهالی فرهنگ از خانه موزه استاد شهریار

همزمان با روز ملی شعر و ادب فارسی جمعی از مدیران شهرداری و اهالی فرهنگ از خانه موزه استاد شهریار بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در این بازدید که معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز، رئیس هیئت امنای خانه موزه استاد شهریار دکتر شعردوست، معاون سازمان توسعه گردشگری و شهردار منطقه 8 تبریز حضور داشتند با نثار دسته گل هایی مقام شامخ استاد شهریار را گرامی داشتند.
شهردار منطقه 8 تبریز در این مراسم گفت: کوچه ای که خانه موزه استاد شهریار در آن قرار دارد با صرف اعتبار 3 میلیارد ریالی به مساحت یک هزار متر مربع سنگ فرش شده است.
علی مدبر افزود: در این پروژه سعی شده ورودی خانه استاد شهریار به شکل سنتی سنگ فرش شود.
وی با اشاره به توسعه خانه موزه استاد شهریار افزود: خانه دیوار به دیوار خانه موزه استاد شهریار که از لحاظ پلان و معماری دقیقا مشابه همین خانه است و سایر خانه های مشرف به این خانه برای توسعه این موزه در نظر گرفته شده است که سعی داریم این طرح را ابتدا در کمیته فنی میراث فرهنگی و سپس در ماده 5 به عنوان محدوده فرهنگی مصوب کنیم.
در ادامه این مراسم هادی بهجت تبریزی فرزند استاد شهریار گفت: این خانه موزه جزو اولین خانه موزه های ایران است.
وی ادامه داد: خانه موزه ها به دلیل اهمیت فرهنگی که دارند نیاز به توجه بیشتری دارند چرا که روش و سبک و سیاق زندگی هنرمندان و افراد تاثیرگذار جامعه را نشان می دهند به همین دلیل نیاز است که توجه بیشتری به این خانه موزه ها داشته باشیم.