تاریخ : پنجشنبه 30 بهمن 1399
کد 1386

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز:

بزرگ‌ترین پیاده‌راه کشور سال آینده در تبریز اجرا می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز از اجرای طرح بزرگترین پیاده‌راه کشور در این شهر در سال آینده خبر داد.

 مهدی یوسفی با اعلام این خبر گفت: تصویب و انجام مقدمات ایجاد طولانی‌ترین پیاده‌راه کشور در تبریز به طول بیش از ۱۲۰۰ متر از مدرسه آزادگان تا انتهای شریعتی شمالی و جنوبی و خیابان کریم‌خان در شهرک ولیعصر (عج) از طرح‌های مهمی است که اجرای آن در سال ۱۴۰۰ شروع خواهد شد.

او ادامه داد: این معاونت زیرمجموعه شهرداری تبریز همچنین با نگاه ترویج و گسترش سیستم حمل و نقل پاک و غیرموتوری، اقداماتی همچون انجام مطالعات ایجاد پیاده‌راه سازی و مسیر دوچرخه را در دستور کار خود قرار داده و جهت اجرا به مناطق ۱۰ گانه شهرداری تبریز ارجاع داده است.

یوسفی در ادامه با اشاره به اینکه سیستم حمل و نقل پاک، از رویکردهای کلان شهرداری تبریز در مدیریت ترافیکی شهر است، اظهار کرد: پیاده‌راه سازی و ایجاد مسیر دوچرخه جهت استفاده از حمل و نقل عمومی غیرموتوری برای جابجایی در مسیرهای کوتاه بسیار کم‌هزینه، پاک و ارزان، یکی از رویکردهای کلان حمل و نقل در شهرداری تبریز است که مورد تاکید شهردار و اعضای شورای شهر تبریز بوده است.

او افزود: بر اساس رویکرد انسان محوری، در حال پیاده‌راه سازی هستیم و از طرفی اصلاح هندسی معابر نیز در حال انجام است و در بودجه سال آینده نیز هم برای موضوع اصلاح هندسی و هم برای رفع نقاط حادثه‌خیز رقم قابل توجهی لحاظ خواهد شد تا بر اساس رفتارهای ترافیکی شهروندان، اقدامات به‌روز را انجام دهیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز عنوان کرد: توجه و تاکید به استفاده از مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه، کاهش میزان استفاده از خودروهای شخصی را در پی خواهد داشت که این موضوع نه تنها موجب افزایش میزان استفاده از سیستم حمل و نقل پاک و ارزان می‌شود، بلکه می‌تواند تردد خودروها را نیز به دلیل خلوت بودن، تسهیل و بهبود ببخشد.

او گفت: این موضوعی است که شهرداری تبریز طی سه سال اخیر توجه خوبی به آن داشته و اقدامات قابل توجهی در این زمینه انجام داده است.