تاریخ : پنجشنبه 13 شهريور 1393
کد 275

اتوبوس‌های تبریز‌گردی شیوه‌ای منحصر به فرد برای معرفی بیشتر تبریز به گردشگران داخلی و خارجی

طرح تبریزگردی که توسط سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز برای نخستین بار در کشور اجرا شده ضمن افزایش رضایتمندی گردشگران موجب صدور فرهنگ و آداب رسوم این استان به سایر نقاط کشور و شهرهای مختلف دنیا نیز شده است.
طرح تبریزگردی که توسط  سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز برای نخستین بار در کشور اجرا شده ضمن افزایش رضایتمندی گردشگران موجب صدور فرهنگ و آداب رسوم این استان به سایر نقاط کشور و شهرهای مختلف دنیا نیز شده است.
گردشگرانی از کشورهای اروپایی و همچنین اسپانیا، از استانهای مختلف ایران از جمله  اصفهان و شیراز که با استفاده از این تور از اماکن تاریخی مسجد کبود، ارگ علیشاه، بازار تبریز دیدن می‌کردند اعتراف می‌کردند که آذربایجان‌شرقی دارای جاذبه‌های دیدنی فروانی بوده و این جاذبه‌ها و فرهنگ دوست داشتنی، مردم تبریز نیاز به تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر در سطح ملی و بین‌المللی دارد.
گردشگر اسپانیایی با بیان اینکه در سایت توریستی اسپانیا فقط اطلاعات گردشگری شهرهای شیراز، اصفهان و تهران هست، گفت: برای شناساندن آذربایجان شرقی به دنیا بایستی تبلیغات وسیعتر و جامع‌تری صورت گیرد.
وی با ابراز رضایت از اینکه شهرداری تبریز از امکانات خود بهترین و درست‌ترین استفاده را در جهت معرفی این شهر می‌کند افزود: فرهنگ و مهمانوازی مردم، وجود فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز و نیز امکان تبریزگردی بهترین شیوه برای معرفی این استان به دنیا است.
گردشگران دیگر نیز از بازار تاریخی تبریز و تیمچه‌هایی که کالاها و سوغات را به صورت تخصصی می‌فروختند مثل کفش، تابلو فرش و طلا خوششان آمده بود. این مسافران به صورت رایگان از اماکن تاریخی از جمله مسجد کبود و بازار تاریخی و غیره  از راهنمای اتوبوس‌ها در باره این مکانها  اطلاعات می‌گرفتند.