تاریخ : يکشنبه 16 شهريور 1393
کد 278

معرفی فرهنگ، آداب و رسوم، غذا و صنایع دستی

صنعت گردشگری گسترده ترین صنعت خدماتی و اصلی‌ترین صنعت اشتغال‌زا و ورود ارز در جهان است و توسعه اقتصاد کشور را به دنبال دارد.
صنعت گردشگری گسترده‌ترین صنعت خدماتی و اصلی‌ترین صنعت اشتغال‌زا و ورود ارز در جهان است و توسعه اقتصاد کشور را به دنبال دارد. دنیای امروز و دنیای اطلاعات با فناوری آن در کسری از ثانیه می‌تواند به سرعت به بیننده انتقال یابد در این زمینه شبکه‌های اجتماعی تأثیر بسیاری دارد و می‌تواند جاذبه‌های توریستی را به نمایش بگذارند.
همچنین با برنامه‌هایی که سازمان‌ها و نهادهای مختلف دارند می‌توانند گردشگران خارجی را بعد از دادن اطلاعات لازمه به اماکن دیدنی شهر برده می توانند آنها را با تمدن و فرهنگ خود آشنا کرده و خود تبلیغی برای کشور و شهرمان باشد.
مهندس فرضی: رئیس اداره توسعه تعاونی‌های استان گردشگران لبنانی را که برای شرکت در تعاونی‌هایی از کشور لبنان برای نمایشگاه توانمندی‌های تعاون کشور در تبریز که 13 الی 16 شهریور دایر می‌باشد و موضوع آن فعالیت در زمینه‌ صنایع دستی و مواد غذایی از مؤسسه جهاد البناء لبنان می‌باشد، دعوت به گشت و گذار در تبریز کرده بود.
وی گفت: بعد از برنامه ریزی هیئت را برای گردش و معرفی شهر تبریز برده و تمدن و آثار تاریخی و فرهنگ خودمان را به آنها نشان می‌دهیم.
 مهندس عاصم حسن مدیریت منطقه جنوب در جهاد البناء لبنان می‌گوید: تاریخ تبریز از چندصدسال پیش تا الان را دیدیم و خیلی عالی و جالب و سربلندانه است. دیروز به روستای کندوان رفتیم روستای جالب و زیبایی است و باید در این زمینه تبلیغات بسیار شود در ضمن آب و هوا خیلی خوب است و مردم تبریز عالی و خون گرم هستند.
وی راجع به موزه مشروطه نیز گفت: باید به این افراد که در اینجا برای وطن و آزادی جنگیدند تجلیل و احترام گذاشت از باقرخان تا آخرین سرباز در راه آزادی باید و به نشانه احترام کلاه از سر برمی‌داریم.